KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9031220
nr 903 1220
Henning Ståhlberg
(1888-1953), Sverige
Akvarell, Henning Ståhlberg (1888-1953), Stockholmsmotiv, signerad -33, 40x49
Henning Ståhlberg, född 1888 i Småland, död 1953, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 juli 2014
kl 18:02:52
19/7 09:49:13
100 kr
19/7 20:33:20
Henning Ståhlberg
Läs mer om Henning Ståhlberg